0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.

Pravidelné kontroly váh

 • Váhy súcitlivé meracie prístroje, ktoré sa používaním môžu rozladiť a následne poskytovať nesprávne údaje. Preto doporučujeme našim klientov vykonávať kontroly svojich váh v pravidelných intervaloch. Termíny kontroly závisia od veku a typu meradla ako aj miesta a spôsobu použitia. Užívatelia určených meradiel majú zákonom stanovené minimálne požiadavky na kontrolu váhy minimálne každé dva roky (sú aj meradlá s iným overovacím intervalom). V prípade, že užívateľ meradla má viac meradiel, je vhodné viesť si evidenciu meradiel s registráciou typu meradla, hornej medze váživosti, termínu kontroly a podobne. Užívatelia určených meradiel majú zákonom stanovenú povinnosť viesť takúto evidenciu meradiel. V prípade zistenia chyby v indikácii váhy, je potrebná justáž, teda nastavenie váhy. Túto činnosť vykonávajú naši špecialisti za pomoci kalibrovaných referenčných meradiel (závaží).

 • Vedenie evidencie meradiel

 • V prípade, že užívateľ má viac meradiel, je vhodné viesť si evidenciu meradiel s registráciou typu meradla, hornej medze váživosti, termínu kontroly a podobných údajov. Užívatelia určených meradiel majú zákonom stanovenú povinnosť viesť takúto evidenciu meradiel. Súčasťou našj ponuky je poskytovanie služieb aj v tejto oblasti, väčšinou ako súčasť servisnej zmluvy.

 • Opravy pokazených váh

 • Pri používaní váh dochádza, tak ako u iných technológií, k poruchám. Je dôležité chybový stav čo naskôr nahlásiť servisnej organizácii, aby sa tak predišlo ďalšiemu poškodeniu zariadenia a následným stratám. Naša firma poskytuje záručné aj pozáručné opravy na široké spektrum váh od laboratórnych, cez obchodné, plošinové až po cestné a koľajové váhy. Na menšie modely váh vykonávame servis v našich dielňach v Bratislave a Košiciach. Váhy, ktoré nemožno presúvať, je potrebné opravovať priamo v prevádzke. Náš servis disponuje 4 servisnými vozmi, ktorými sa presúva ku svojim klientom po celom území SR. Vzhľadom k tomu, že má dva servisné body, vieme byť kdekoľvek na Slovensku do 3 hodín.

 • Značky, ktoré opravujeme

 • Na slovenskom trhu sa používajú váhy najrôznejších typov a druhov. Váhy, ktoré predávame aj automaticky opravujeme (T Scale, AXIS, Ravas, OCS, Pfreundt, Penko, ...). Naši technici však majú bohaté skúsenosti aj s iným značkami váh, či už mechanických alebo elektronických (digitálnych). Medzi najbežnejšie značky patria: Morcan CAS, Tonava, KOA, SMK, ACS, Soehnle Professional, Micra, a iné.

 • Modernizácia starých váh

 • Niektoré staršie váhy dobre fungujé celé desaťročia ale nespĺňajú požiadavky súčasného užívateľa na zber a spracovanie údajov. Netreba ich však "hádzať do koša". Niektoré váhy je možné modernizovať a prerobiť ich na čiastočne alebo plne elektronické. Typickým príkladom je elektronizácia cestných váh, ktoré majú funkčné a zdravé mosty. Mechanická časť meradla sa odstráni a váha sa osadí na snímače zaťaženia a pripojí sa k zobrazovacej vyhodnocovacej jednotke. Tak môže slúžiť ešte ďalšie desaťročie.

 • Zapožičanie váhy

 • V prípade, že je oprava váhy zložitá, alebo je náhradný diel ťažko dostupný a má dlhú dodaciu dobu, snažíme sa našim klientom pomôcť zapožičaním náhradného meradla. Disponujeme niekoľkými obchodnými a plošinovými váhami, ktoré sa využívajú na tento účel.